Jak przygotować się do egzaminu?

rect876.pngexcel

Microsoft Excel to program do tworzenia i edycji arkuszy kalkulacyjnych wchodzący w skład komercyjnego pakietu biurowego Microsoft Office. Aplikacja umożliwia m.in. przygotowywanie kalkulacji i zestawień, jak również pracę z danymi zewnętrznymi takimi jak pliki czy serwery baz danych. Bardzo rozbudowane są także opcje tworzenia wykresów i diagramów SmartArt. Z uwagi na obliczeniową naturę produktu Excel oferuje też wiele narzędzi związanych z budową formuł oraz analizą danych.

Opis i sylabus egzaminu Excel 2016 jest dostępny tutaj:

Sylabus egzaminu 77-727: MOS 2016 Excel core


Przygotowanie studentów do certyfikacji to duża odpowiedzialność, autoryzowane materiały szkoleniowe Certiport mogą wspomóc uczniów dzięki laboratoriom i testom praktycznym.

Więcej informacji o dodatkowych materiałach szkoleniowych zostało przedstawione w tym video:

 

Strona kursów Microsoft zmieniła wyraźnie swoje oblicze i stała się jeszcze bardziej przejrzysta.

Opublikowano bardzo wiele darmowych kursów dotyczących obsługi pakietu Office. Materiały są poukładane tematycznie i prezentowane w formie filmików.

Tu znajdziesz odpowiedni link:

Szkolenie dotyczące programu Excel dla systemu Windows


Przydatne mogą być również kursy umieszczone na Microsoft Virtual Academy:

oraz

 


 

Warto pamiętać, że egzamin Microsoft Office Specialist nie zawiera pytań zamkniętych – oparty jest na stworzeniu końcowego projektu. Najważniejsze są umiejętności praktyczne kandydata – i to praktyka odgrywa kluczową rolę w przygotowaniu do egzaminu MOS.